Telefon
WhatsApp

İzopim İmalat

Hakkımızda

İzole pimi : 
 
İzolasyon malzemelerinin, düzgün yüzeylere, herhangi bir ilave ekipman kullanmaksızın, montajı için geliştirilmiştir. Basınca duyarlı izolasyon askı pimi yapışacağı yüzey ile arasında kalıcı bir bağ kurar.
Cam yünü, kaya yünü, polistren, polietilen poliüretan köpük, mantar izolasyon levhaları v.b izolasyon malzemelerinin montajında kullanılır. İzolasyon askı pimlerinin alt sacı galvaniz, çivisi çelikden mamuldür. İzolasyon askı pimlerinin çalışma sıcaklığı -10°C / +80°C aralığındadır. İdeal yapışmanın sağlanabilmesi için yapışma yüzeyi sıcaklığının 10°C’ın üzerinde olması gerekmektedir.
 
 
 
İzolasyon askı pimi (izole çivisi)
Kullanım Alanları:
 
Cam yünü, taşyünü, EPS, XPS gibi yalıtım malzemelerinin montajında kullanılmaktadır.
Yalıtım malzemelerinin, düzgün yüzeylere, herhangi bir ilave teçhizat kullanmaksızın bağlanması için kullanılmaktadır. Basınca duyarlı izolasyon askı pimi yapışacağı yüzey ile arasında kalıcı bir bağ kurar. Kullanım alanına göre kalınlık seçilebilir. Farklı ebatlarda ve kalınlıkta uygulama esnekliği vardır. Yapışkan yüzeye parmakla dokunulmamalıdır. Metal yüzeyi ve ortam sıcaklığı 5 °C veya daha fazla olmalıdır. Yapışkanın beklenen mukavemetine 12 saat sonra ulaşılır. Kendinden yapışkanlı izolasyon askı pimleri galvaniz plaka üzerine yerleştirilmiş alüminyum çivi şeklinde üretilmektedir. İzolasyon askı uygulamasından sonra çivi ucuna takılan kilit aparatı mükemmel derecede kilitleme işlemini gerçekleştirir. Havalandırma kanalları üzerine yalıtım malzemesi uygulamalarında Toprak altında kalan betonarme perde duvarlarına ısı yalıtım malzemelerinin sabitlenmesinde Çelik karkaslı dış cephelerin içine ısı yalıtım malzemesi sabitlemelerinde Alçı levha bölme duvar yapımında araya ısı ve ses yalıtımı amaçlı konulan malzemelerin sabitlenmesi ve sarkma yapmaması için İnşaatta tuğla duvar örme işlemi sırasında şahkül ipinin başlangıç ve bitiş noktalarına sabitlenmesinde kullanılır. Havalandırma kanalları üzerine yalıtım malzemesi uygulamalarında toprak altında kalan betonarme perde duvarlarına ısı yalıtım malzemelerinin sabitlenmesinde çelik karkaslı dış cephelerin içine ısı yalıtım malzemesi sabitlemelerinde Alçı levha bölme duvar yapımında araya ısı ve ses yalıtımı amaçlı konulan malzemelerin sabitlenmesi ve sarkma yapmaması için İnşaatta tuğla duvar örme işlemi sırasında şahkül ipinin başlangıç ve bitiş noktalarına sabitlenmesinde kullanılmaktadır. 
Hakkımızda